Arzu Hoşgör Ülger ile Hayata Dair

HOŞGELDİNİZ Yolculuğuma!

Ah bu yazıyı nasıl çocuksu bir heyecanla yazıyorum bilseniz…
Çok uzun zamandır hayalini kurduğum ve üzerinde çalıştığım internet sitem artık sizinle buluşmaya hazır, yaşasın 🙂

Neden mi kurdum?

Yazarak konuşmak, yazarak duygularımı, heyecanlarımı, tecrübelerimi, öğrendiklerimi, olanı biteni anlatmak, aktarmak, paylaşmak en sevdiğim yol oldu her zaman. Buradan bunu özgürce gerçekleştirmek istedimde o yüzden.

On seneyi aşkın zamandır kendime doğru devam etmekte olan bir yolculuğun içindeyim. Bu yolculukta spiritüel ve enerjisel boyutlarda üstün yetenekli metafizik üstatlarından, çok bilgili ve deneyimli öğretmenlerden insanın kendisini, hayatını nasıl iyileştirebileceğine ve nasıl daha iyi bir “ben” yaratacağına dair pek çok farklı eğitimler aldım, seminerlere katıldım ve bu sayede çok değerli yöntemler öğrendim. Ardından Erickson koçluk okulu ile tanıştım ve onu bitirdim. Sanırım bugüne kadarki tüm çalışmalarımın bütünleştirilmesi açısından çok değerli oldu hayatımda. Böylece artık ruh, zihin ve beden bütünlüğünün ne anlama geldiğini, hayatlarımızdaki değerini anlar ve uygulayabilir hale gelmiş oldum. Aslında hayatın su gibi kolayca akması ruh, zihin ve beden üçlüsünün dengede olma hali bence, hepsi bu.

Bütün bu öğrendiklerim kendimde büyük bir değişim yolculuğu başlattı. Ben değiştikçe yaşam koşullarımın, hayata bakış açılarımın ve çevremdeki insanların nasıl değiştiğine tanıklık etmeye başladım; bu o kadar iyi geldi ki bana.

Böylece hem kendi içimde yaşadığım hem de etrafımdaki insanların hayatlarında yaşadıkları pek çok negatif duygunun sebep olduğu davranış biçimlerinin nedenini kavramamı sağladı.

Önceden insanları pek çok kez yargılar ve insanlar tarafından da pek çok kez yargılanırken bu öğrendiklerim sayesinde yargılamayı da beni yargılayanları da bıraktım.

Bu da hayatımı daha dingin, daha huzurda yaşamamı sağladı ve sağlamayada devam ediyor.

İşte bütün bunlardan yola çıkarak öğrendiklerimi artık paylaşmak, kalplere, hayatlara, sevgiyle minicik de olsa dokunabilmek, isteyen herkesin de bana ulaşmasını sağlamak için buradayım.

Eğer siz de değişim zamanınızın geldiğini kabul ediyorsanız, kendinizde, yaşam koşullarınızda daha iyisini istiyorsanız hoş geldiniz sefalar getirdiniz….

Arzu ben, güzel bir yaşam yolculuğunun kapılarını açmak için gerekli tüm anahtarların insanın kendi içindeki hazinesinde saklı olduğunu öğrenen ve bunları kendisinde ve çevresinde tek tek ortaya çıkarmaya çalışan yolu uzun bir yolcu…