‘Bir E-Belediye Macerası’ yazıma gönderilen yanıt


Söke Ekspres gazetesinde yayınlanın ‘bir e belediye macerası’ başlıklı yazıma belediyeden bir cevap geldi, basın ve halkla ilişkiler bürosu ve bilgi işlem bürosu imzası ile gönderilen yazının tam metnini aşağıda yayınlıyorum. Tırnak içerisinde ve italik olarak yazılan yazılar orjinal metinde aynı şekilde yer almaktadır.
Tufan Dinarlı
 *******************************
BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR
Söke Belediyesi web sayfasında yer alan E-Belediye uygulamalarında yer alan encümen ve meclis kararlarına erişemediğiniz ile ilgili sözleriniz gerçeği yansıtmamaktadır. Hem encümen, hem de meclis kararlarına istediğiniz tarih aralıklarında ulaşmanız mümkündür. Necdet Özekmekçi Başkanlığı’nda şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile yönetilen Söke Belediyesi’nin meclis ve encümen kararlarının 2004 yılından günümüze kadar olan (9 YILLIK) tüm arşivine erişebilirsiniz.
Erişememenizin nedeni zaman zaman internet şebekesindeki sıkıntılar yada Söke Belediyesi’nin veri güvenliği açısından sistemin otomatik olarak aldığı data yedekleme zamanına denk gelmesinden olabilir. Takdir edersiniz ki bu oldukça doğal bir durumdur.
Türkiye’de birçok büyükşehir belediyesinden bile daha önce E-Belediyecilik uygulamalarının birçoğunu hayata geçirmiş Söke Belediyesi’nin bu başarısı; yine Türkiye çapında birçok belediye tarafından örnek alınmıştır. Yazınızda küçümsediğiniz E-TR büyük ödülünü Cumhurbaşkanlığı makamında Sayın Cumhurbaşkanı’nın elinden alan ilk ve tek belediye SÖKE BELEDİYESİ’dir. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) ve E-Belediye uygulamaları sadece en büyük ödüle değil bunun yanında Başarı Ödülü ile Jüri Özel Ödülü’ne de layık görülmüştür. Kaldı ki; 2010 yılında Söke Belediyesi tarafından alınan bu üç ödül; Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler Kategorisi”nde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Şişli Belediyesi ile finalde yarışılarak kazanılmıştır. Söke Belediyesi’nin kimlerle yarıştığını takdirlerinize bırakıyoruz.
Ödülü nasıl aldığımızla ilgili sözlerinize gelince; Türkiye E-TR Ödülleri Yarışması Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen bir yarışmadır. Bu yıl 17 Aralık 2012 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) himayesinde yapılacak olan yarışmada oylamalar jüri tarafından elektronik ortamda yapılmaktadır. Ayrıca jüri üyeleri yarışmaya katılanlarca kesinlikle bilinmemektedir. Bu nedenle ödüllü belediyeci kardeşlerim siz bu ödülü nasıl aldınız, almak için araya adammı soktunuz yoksa diyesim geliyor ama neyse du bakalım” sözleriniz sadece Sökeli olarak yürek acıtıcıdır.
Saygılarımızla…
Söke Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu
Söke Belediyesi Bilgi İşlem Bürosu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.