Yine Greenpeace Yine Shell Yine Şov

Kuzey kutbunda arama yapacak olan firmalara (ama özellikle ve nedense shell’e) karşı eylem diye basına yansıyan yazıları okuyunca hayırdır dedim nereden çıktı bu şov şimdi.
http://www.sondakika.com/haber/haber-konser-provasini-kutup-ayilari-basti-5044875/
yani girinpis in şovu sevdiğini başkada bir şey yapmadığını biliyorum ama shell takıntısını anlayamadım. haberin linki aşağıda, ayı kostümü giyen girinpisciler shell’in konseri öncesi provaları basıyorlar ve bu görüntüleri basına dağıtıyorlar haberde girinpisci kızımız konuşuyor kuzey kutbunda petrol arama facia diye. şimdi söyledikleri laflar doğru ama yaptıkları iş buna uymuyor. çünkü yine kendi sayfalarından okuyoruz ki shell kuzey kutbunda petrol arama planlarından vazgeçmiş. yani konser provası basılan şirketin kuzey kutbunda petrol aramaları ile bir ilgisi kalmamış, e peki öyleyse girinpis bu provayı neden basmış?
aklıma bir kaç seçenek gelmiyor değil, örneğin-epeydir medyada yer almadık hadi birşey yapalım,

-ayı kostümlerini aldık şirket petrol aramasından çekildi elimizde patladı şimdi ne yapacağız derken, yav bir eylem yapalım millet nereden bilecek neyin ne olduğunu?

-konsere almazlar bari levent yükseli provada dinleyelim içeri girmek içinde ayı kostümlerini kullanırız.

-dün gece (10-9-2013) herkes Ahmet Atakan için taksimde idi ama biz yoktuk, bişey yapalımda kendimizi çalışıyormuş gösterelim. çevreciyiz ama devlete karşı gelecek kadar değiliz yani…

yani çözemedim sizin aklınıza gelenler varsa sizde yazabilirsiniz. shell kuzey kutbunda arama yapmayacağı halde girinpis shell’in konserini neden bastı?

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/campaigns/kuzey-kutbunu-kurtar/obama-shellin-izinlerini-iptal-etsin/

http://www.sondakika.com/haber/haber-konser-provasini-kutup-ayilari-basti-5044875/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.