Açık Mektup:,Toplumsal BARIŞ Tehdit Altında!- Ankara Barış Bloku

Açık Mektup: Toplumsal BARIŞ Tehdit Altında!
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ankara’da düzenlediği bir basın toplantısında, “Perşembe günü Ankara’da teröre karşı bir toplanma planladıklarını” ifade etmiştir.
Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada; “Biz beraberiz. Ortak paydamız insan haklarına ve hukuka saygıdır. Bu sorumluluk duygusuyla hareket edilmelidir.“ demektedir.
Hisarcıklıoğlu “Sorumluluk duygusuyla hareket edilmelidir” diyor. Fakat yaptığı çağrının, tüm toplumun alabildiğine kutuplaştırılmaya çalışıldığı, karşılıklı acımasız bir çatışmaya sürüklendiği, Kürtlere yönelik linç kampanyalarının kışkırtıldığı böyle bir dönemde nasıl bir sorumsuzluk örneği olduğunun farkında mıdır acaba?
Hisarcıklıoğlu yaptığı çağrıda, tüm Türkiye’ye “bayrak asma” çağrısı yapıyor. Bu çağrı bize 90’lı yılların Genelkurmay Başkanlarını hatırlatıyor. Toplumsal sorunların bayrak fetişizmiyle çözülebildiği daha dünyanın hiçbir yerinde test edilememiştir.
Hisarcıklıoğlu’na sesleniyoruz; Türkiye değil, toplumsal barışımız tehdit altındadır. Demokrasi ve insan hakları tehdit altındadır. Toplumların birlik ve bütünlüğü, ancak ve ancak farklılıkların ötekileştirilmediği toplumlarda sağlıklı ve kalıcı olabilmiştir. Siz çağrınızda devletin 90 yıllık tekleştirici zihniyetiyle bir çağrı yapıyorsunuz. Bunun çözüm olmadığını, olamayacağını 90 yıllık toplumsal yaşam pratiğimiz öğretemedi mi?
Gerçekten barıştan, demokrasi ve insan haklarından yanaysanız, gerçekten toplumsal yaşamın bütünlüğü ve esenliğinden yanaysanız sizi bu çağrınızı geri almaya, ya da tüm toplumsal kesimlerin özgürce kendini ifade edebileceği formatta bir barış mitingi çağrısı yapmaya davet ediyoruz. Böyle bir çağrıya inanın ki biz de bütün gücümüzle destek veririz. ANKARA BARIŞ BLOKU
https://www.facebook.com/ankarabarisbloku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.